SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

7 filmov a seriálov, s ktorými bude váš október ešte strašidelnejší

Na Slovensku sú tradíciou skôr dušičky, no vyrezávané tekvice, strašidlá a halloweenska tématika vás tento rok určite neobíde. 

Nikto netvrdí, že cez seba musíte prehodiť bielu plachtu a deťom od susedov rozhadzovať cukríky. Prečo si však večer nenaliať teplý čaj alebo dobré víno a nevychutnať si pár hororových filmov alebo seriálov zo streamovacích služieb? 

Niekoľko tipov sme vybrali za vás.

Sabrinine desivé dobrodružtvá / Chilling Adventures of Sabrina

Možno si pamätáte seriál o mladej čarodejníčke Sabrine, ktorú dopĺňal čierny hovoriaci kocúr Salem. Vysielal sa medzi rokmi 1996 až 2003. 

Pred dvoma rokmi znova ožil v modernom spracovaní vďaka Netflixu. V hlavnej úlohe je síce mladšia Kiernan Shipka a Salem už nerozpráva, no aj v trochu temnejšom kabátiku ide stále o zábavný kúsok. 

Vonku sú zatiaľ tri série. Je možné, že štvrtá už kvôli problémom s natáčaním cez korona-krízu nepríde, takže na obrazovku pozerajte poctivo a buďte pripravení na všetko. 

Ratched 

Seriál o Mildrede Ratchedovej už smiešny nie je. Táto žena je totiž sestričkou v psychiatrickej nemocnici. 

Sama pritom rozhodne nie je tá, ktorej jediným cieľom by bolo pacientom pomáhať a niekedy budete pochybovať, či by nemala byť na druhej strane vzťahu medzi pacientmi a lekármi. 

Seriál je síce stále novinkou, no odkazuje na kultový film Prelet nad kukučím hniezdom ktorý v roku 1975 režíroval český režisér Miloš Forman. Ideálne si teda najprv pozrite ten, a potom tento netflixovský titul.  

Hotel Transylvánia

Medzi halloweenskymi tipmi nesmie chýbať ani “strašidelný” animák pre deti. Upírsky Hotel Transylvánia je bezpečnou voľbou pre najmenších, prípadne celú rodinu. 

Dracula v tejto verzii príbehu vlastní rekreačné zariadenie pre všemožné ostatné príšery, no oveľa väčšie problémy mu spôsobuje jeho roztomilá tínedžerská dcéra s vlastnou hlavou. 

V tomto prípade pochopiteľne ide o rozprávku, ktorú zvládnete za hodinu a pol, nie seriál, ktorý s vami bude niekoľko týždňov. Ak sa vám ale všetko zapáči, na Netflixe je aj Hotel Transylvánia dvojka a trojka. 

Filmové klasiky, ktoré treba vidieť, ak ste ich minuli v kinách alebo TV

Ponuka Netflixu, to nie je len nálož seriálových noviniek z posledných mesiacov. Pod kategóriou halloweenskych filmov nájdete aj klasiky ako Texaský masaker motorovou pílou, Piatok 13, Nočná mora z Elm Street alebo v slovenských podmienkach trochu kontroverzný Hostel

Film sa síce natáčal v susednej Českej republike, no prostredie je označovanie za Slovensko, konkrétne Bratislavu.  


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií