SWAN blog

SWAN blog

Viac informácií

5 náhrad za Spotify

Po ceste do práce a z práce, popri práci alebo doma – hudba nám uľahčuje každodenné aktivity. S týmito aplikáciami si ju vychutnáte naplno.

Spotify
Aktuálne najznámejšia služba na streamovanie hudby. Dostanete sa k nej v mobilných a desktopových aplikáciách alebo cez prehliadač. Poslucháči majú na výber z 30-miliónovej knižnice piesní, playlistov triedených podľa nálady alebo rádia – to je pre Spotify niečo ako nekonečný, priebežne updatovaný playlist.
Táto služba je veľmi obľúbená, pretože funguje aj ako sociálna sieť, ktorá spája priateľov. V aplikácii na počítači si môžete pozrieť, čo práve vaši priatelia z Facebooku počúvajú a pripojiť sa k nim alebo môžete spolu tvoriť zdieľané playlisty.
Aplikácia je veľmi inteligentná. Keď niečo počúvate na počítači, v smartfóne vám ponúkne možnosť pokračovať v prehrávaní. Ak si piesne stiahnete, môžete ich cez appku počúvať aj v režime offline.
Na desktope môžete free verziu počúvať plnohodnotne, no s reklamami a na mobile prichádzate napríklad aj o funkcie preskočiť pesničku alebo prehrať zoznam po poradí. Komfortná verzia stojí 6€ mesačne, rodinný účet pre päť osôb stojí 9€ alebo si ju môžete skúsiť na mesiac zadarmo.
Oplatí sa počkať na priebežné akcie, niekedy môžete za euro získať až tri mesiace Premium účtu.
 

Google Play Music
Natívna aplikácia pre Androidy sa dá stiahnuť aj na iOS, ponúka 35 miliónov skladieb a tiež perfektnú funkciu Rádio roztriedenú podľa nálad. Ak ste na desktope, musíte do služby ísť cez prehliadač.
Do Play Music si tiež môžete natiahnuť vlastné piesne importované z počítača alebo kúpené cez Google Play, iTunes a iných online obchodov. Automaticky sa vám zosynchronizujú aj všetky hudobné súbory z pamäte telefónu.
Toto všetko získate v trial verzii na 30 dní zadarmo alebo za 5,49€ mesačne. A ešte jeden bonus, s Unlimited účtom môžete využívať službu YouTube Red. V bezplatnom účte máte prístup len k vlastným, kúpeným či stiahnutým skladbám a verejný stream je uzamknutý. Po stiahnutí pesničiek je možnosť počúvať hudbu aj bez internetu.
 

YouTube Red
Aplikácia, ktorá rieši problémy mnohých fanúšikov YouTube – počúvanie hudby na pozadí smartfónu s vypnutou obrazovkou a navyše bez reklám. Dokonca aj s možnosťou počúvania offline, konečne!
Bohužiaľ, musíme vás sklamať. Na Slovensku zatiaľ aplikácia nie je dostupná.
 

Musi
Kým Google neprišiel s Red, potrebovali ľudia na počúvanie YouTube videí bez obrazu zvlášť aplikáciu. Keďže v Európe ho ešte stále nemáme, prebrali sme po nich žezlo a videá počúvame cez Musi.
Kvázy streamovacia služba využíva knižnice YouTube a púšťa vám ich bez obrazu, na pozadí. Za poplatok si môžete aktivovať aj verziu bez reklám.
 

Apple Music
iOS náprotivok Google Play Music. Aplikácia je dostupná na iOS, Android, Mac aj Windows. Opäť máte prístup k viac než 30 miliónom skladieb, tiež je tu rádio stanica s nonstop hudbou, hoci len jedna a počúvať môžete aj offline.
Výhodou oproti Google je trial verzia, ktorá ponúka až 3 mesiace využívania zdarma. Do služby si môžete pridať svoje kúpené songy z iTunes a Google Play alebo ich natiahnuť z iCloudu.
 

Soundcloud
Posledná služba na našom zozname vyhráva, pretože je úplne zadarmo. No na rozdiel od ostatných, nezískate prístup k svetovej muzike, iba k obsahu pridanému používateľmi. To sú väčšinou alternatívni producenti, speváci či hudobníci.
Niekedy narazíte aj na exkluzívny obsah veľkých umelcov, ak sa im napríklad nehodil do albumu alebo chcú fanúšikov potešiť remixami obľúbených skladieb.
SoundCloud je tiež silná sociálna sieť, čiže môžete hudobné počiny ostatných komentovať a aj sami pridať vlastnú hudbu, aby ostatní mohli okomentovať vás.

Ktorú službu využívate najradšej?


Funkcie digitálnej televízie

Funkcie digitálnej televízie

Pozerajte čo chcete a kedy chcete. Spoznajte funkcie digitálnej TV od SWAN MULTIMEDIA a staňte sa pánmi domácej zábavy.

Viac informácií

Vysokorýchlostný internet

Funkcie digitálnej televízie

Superrýchly internet u Vás doma. Stiahnite si film v HD rozlíšení za pár minút, surfujte rýchlosťou svetla, nestarajte sa o dátové limity.

Viac informácií

Speedmeter

Funkcie digitálnej televízie

Aký rýchly je Váš internet? Odmerajte si aktuálnu rýchlosť Vášho internetového pripojenia (upload/download) pomocou Speedmetra.

Viac informácií